Skip to the content

Tasar 2019 Worlds Entry

 

Nat Sail Helm Crew Club
AUS 2061 Philip Blaxill Clare Blaxill Royal Perth YC
AUS 2339 Ashley Gabrielson Emma Ketley Mounts bay SC
AUS 2724 Geoff Potts Christine Potts Wallaroo SC
AUS 2734 Malcolm Handel Jennifer Sorensen Northbridge SC
AUS 2763 John Balass Heather Forton Balmoral SC
AUS 2769 Tony Creak Julie Creak Royal Geelong YC
AUS 2813 Rick Longbottom Darryl Bentley RANSA
AUS 2818 Ken Waller Cj Waller Geographe Bay YC
AUS 2831 Paul Ridgway Bronwyn Ridgway Leigh and Lowton SC
AUS 2848 Rob Douglass Nicole Douglass Jervis Bay SC
AUS 2857 Craig McPhee Harrison Edwards Clayton Bay Boat Club
AUS 2969 Heather Macfarlane Chris Payne Sandringham YC
AUS 2911 Peter Davies Pia Lehtonen-Davies GRSC/BSC
AUS 2913 Kym Widdows Kevin Bennett Somerton YC
AUS 2922 Lloyd Lissiman Skip Lissiman RPYC
AUS 2925 Hugh Tait Anna Tait Northbridge
AUS 2942 James Burman Tara Burman GRSC
AUS 2953 Ben Walker Cath Walker BSC
AUS 2964 Gary Ratcliffe Robyn Ratcliffe George’s River SC
GBR 175 Ian Swann Graham Williamson Hayling Island SC
GBR 351 Alex Butler Tony Butler Hayling Island SC
GBR 735 Richard Marsden Emma Toman Hayling Island SC
GBR 1189 Simon Horsfield Katie Burridge Army SA
GBR 1264 Mike Partidge Claire Davis Hayling Island SC
GBR 1294 Josh Crisp Chris Brown Army SA
GBR 2154 Jim Taylor Jan Taylor Hastings & St Leonards SC
GBR 2502 David Moseley Chris Evans Blithfield
GBR 2513 Andrew Yates Edward Maggs Olton Mere SC
GBR 2515 Judith Massey Sophie Mackley Hayling Island SC
GBR 2522 Ian Butterworth Sue Butterworth Milton Keynes
GBR 2629 Rick Perkins Sarah Perkins Whitstable YC
GBR 2631 Gwen Sargent Matt Sargent Army SA
GBR 2633 Zanna Gooch Liz North Whitstable
GBR 2635 Rob Wilder Constantin Gerber Hayling Island SC
GBR 2640 John Lawton Andrew Probert Babbacombe Corinthian SC
GBR 2646 Steve Mitchell Polly Newman Porthpean
GBR 2801 Keith Walker Alex Morgan Hayling Island SC
GBR 2802 John Rees Mari Sherpherd Hayling Island SC
GBR 2803 Colin Tait Mandy Potts Loch Earn SC
GBR 742 Patrick Seyler Sarah Desjonqeres Porthpean
GBR 2815 David Sayce Fiona Sayce Hayling Island SC
GBR 2816 Neil Spacagna Steve Eustice Babbacombe Corinthian SC
GBR 2832 Colin Coard Stuart Cox Pevensey bay SC
GBR 2833 Gregory Swift Janet Swift Hayling Island SC
GBR 2835 Simon Childs Kate Greer Hayling Island SC
GBR 2875 Jonathan Bloice Philippa Bloice WHITSTABLE
GBR 2877 James Peters Charlie Darling Hayling Island SC
GBR 2921 Christopher Sallis Matt Frary GYGSC
GBR 2932 Tessa Lancaster Nick Lancaster Hayling Island SC
GBR 2933 Rod Porteous Mo Porteous Hayling Island SC
GBR 2935 Elizabeth Pescod Roger Pescod Queen Mary SC
GBR 2974 Benedict Whybrow Jon Summers Clevedon SC
GBR 2909 Rupert Stock Stephanie Stock R.Lym.Y.C
GER 1220 Max Kroehn Fabian Perl BS  Achim-Thedinghausen
GER 2972 Stephan Heim Susanne Schwickert Paderborner YC
IRL 2834 Edmund Cross John Bennett Sheffield Viking SC
JPN 2396 Haruyuki Yamamoto Atsushi Inoue De La Mancha YC Hayama
JPN 2705 Yasuhira Ueda Noriko Ueda Ashiya Fleet
JPN 2768 Satoshi Kami Saori Kami HMYC
JPN 2959 Mahoro Sekiguchi Ryo Uematsu Hayama Marina YC
JPN 2960 Joji Motoyoshi Yuri Jinnai ENOSHIMA
NED 298 Constantijn Udo Jan Kellermann Slotemaker WSV de Put
NED 2876 Willem Schutte Luna Schutte ZV Noord AA 
USA 2398 Michael Karas Molly Jackson Seattle YC
USA 2687 Luke Johnson Brian Johnson NATA
USA 2916 Jay Renehan Lisa Seattle YC
USA 2691 Chris Lanzinger Molly Lanzinger Seattle YC

Race entries: 67