Skip to the content

2022 Whitsun Regatta Entry

June 3, 4 and 5

Entry List

 

Class Sail No Helm Club
29er 2216 Ben Paling Notts County SC
29er  2478 Rachel Harper HISC
Fireball 14893 Mike Partridge HISC
Flying 15 4060 Andrew Jameson HISC
Flying 15 3957 Charles  Apthorp HISC
Flying 15 3994 David Hitchcock HISC
Flying 15 3957 Charles Apthorp HISC
Flying 15 3760 Jeremy Davy Draycote Water SC
Flying 15 4061 Chris Waples HISC
Flying 15 3736 Peter Bannister HISC
Flying 15 4100 Greg Wells HISC
Flying 15 3884 Mark Nicholson HISC
Flying 15 3950 Richard Jordan HISC
Flying 15 4085 Shane MacCarthy Greystones SC
Flying 15 3590 Charlie Mckee HISC
Handicap 204914 Jake Collins  
Merlin Rocket 3754 Richard Bates HISC
Merlin Rocket 3741 Simon Lytton HISC
OK 87 Paul Childs HISC
OK 2213 Russ Ward HISC
OK 2088 Alex Ogilvie HISC
OK 49 James Downer Gurnard SC
OK 94 Andrew Mills HISC
OK 2221 Andrew Dalby Burghfield & LOSSC
Optimist 5957 Charlie Holland HISC
Optimist 5312 Charles Duff HISC
Optimist 5559 Beth Llewellyn HISC
Optimist 5388  Annabel Scott  HISC
Optimist 6202 Elsa Kelsey HISC
Optimist 5164 Lucy Whorton HISC
Optimist 5693 Max Murphy HISC
Osprey 1291 Alex Willis HISC
RS Aero 2811 Tim Blackmore Chichester YC
RS Elite 9080 John Knight  Guernsey YC
RS Elite 37 Stephen Polly  RUYC/BYC
RS Elite 7 Tom Hewitson HISC
RS Elite 6 Adrian Ward HISC
RS Elite 89 Steven Hammond HISC
RS Elite 17 Janice Mccrudden SLYC
RS Elite 67 Ossie Stewart HISC
RS Elite 44 Elliot Caldwell HISC
RS Elite 101 Miles Odell HISC
RS Elite 113 Andrew Partington HISC
RS Elite 69 David Nicholls HISC
RS Elite 110 Paul Fisk ESC
RS Elite 92 James Yearsley HISC
RS Elite 46 Peter Copsey HISC
RS Elite 25 Jostein Aker HISC
RS Elite 93 Simon Radford HISC
RS Elite 55 Mark Holliday HISC
RS Elite 65 Toby Strauss HISC
RS Elite 11 Paul Lewis HISC
RS Feva 5032 Harry Murphy HISC
RS200 1308 Mark Oakey HISC
RS200 1609 Tom Darling HISC
RS200 332 Flo Boniface HISC
RS200 1308 Mark Oakey HISC
RS200 880 Pau Hammett HISC
RS200 15 Sarah Mitchell HISC
RS700 1041 Simon Hawes Queen Mary SC
RS800 1153 Stuart Doe  Thorney Island SC
RS800 949 Tracey Covell HISC
Solo 5569 Nick Rawlings HISC
Solo 5748 Neil Davison HISC
Solo 5620 Anthony Sanders HISC
Tasar 2835 Simon Childs HISC
Tasar 2972 Stephan Heim  Paderborner YC
Tasar N/A Robert Gullan HISC
Tasar 2629 Rick Perkins  Whitstable YC
Tasar 2802 John Rees HISC
Tasar 2516 Chris Dance Sandringham YC
Tasar 298 Constantijn Udo WV De Put
Tasar 2355 Ray Green Dovestones SC
Tasar 2933 Rod Porteous HISC
Tasar 2815 David Sayce HISC
Tasar 2805 Patrick Seyler Porthpean SC
Tasar 2877 Greg Swift HISC
Tasar 2932 Tessa Lancaster HISC
Tasar 2950 Claire Medd Sandringham
Tasar 2973 Jeremy Hawkins  Porthpean SC
Tasar 351 Alex Butler HISC